Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Akce > Táborové zprávičky > RYCHLÉ ŠÍPY TROCHU JINAK

RYCHLÉ ŠÍPY TROCHU JINAKRYCHLÉ ŠÍPY TROCHU JINAK

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – známá to pětice Jaroslava Foglara říkající si Rychlé šípy. Tak tímto tématem byla prošpikovaná celotáborová hra na letním táboře DDM ORION na Kladkách – Bělé. 36 dětí, šest malých capartíků a 13 dospěláků si vyzkoušelo takové malé retro o Rychlých šípech aneb Foglar by se divil. Děti plnily různé obtížné i méně obtížné a někdy i vůbec obtížné úkoly, které se jim mnohdy snažilo znepříjemnit Bratrstvo kočičí pracky.

Etapovka byla stavěná na jednotlivých příbězích, takže případná nepřízeň počasí by nikoho nezaskočila. Toho byl ale tábor RŠ ušetřen, když propršel pouze jeden den. Nejoblíbenějšími hrami, které děti hrály, byly tzv. bojovky, kdy se za pomocí papírových koulí ničil nepřítel. Většinou to vždycky odnesli vedoucí.

Kromě her byla na programu samozřejmě také táborová školička, ve které se členové oddílů Dušínovic komunita, Červené střely, Rychlé nožky, Parta J.M.a Hojerovy šikmé šípy snažili do svých hlaviček natlouci trošku těch táborových dovedností šiframi počínaje a zdravovědou konče. Nebyly by to Rychlé šípy, kdyby nelovily bobříky. Na tomto táboře ale děti lovily tchoříky. K mání byl například pomalý tchoř, líný tchoř, ukecaný tchoř, tchoř pyroman atd.. Cílem každého oddílu nebylo vytáhnout ježka z klece, ale naopak co nejvíc ježků dostat do klece.

 

V programu tábora se samozřejmě také našel čas na výlet, tentokrát do vesničky Bouzov s pohádkovým hradem a do krásných jeskyní v Javoříčku. Na hrad se nakonec nešlo, protože se nám o skvělý program postarala historická skupina Ordo Kromen s jejich rytířským turnajem na koních.Samozřejmě na táboře nemohly chybět ani vánoční svátky. A tak se lyžovalo, hrál se hokej a dokonce po štědrovečerní večeři přišel i Ježíšek.

Vrcholem tábora bylo kromě …, …, …, …. a taky … hlavně závodění na Bělá Bull kárách při místním mistrovství. Tomu, co děti dokázaly vytvořit za funkční stroje, patří smeknout paruku i s kloboukem. Dávali jsme jim šanci na půl tratě, ale když ji jely asi po čtvrté a kromě pár upadlých nárazníků a povolených kol byly káry celé, nevěřili jsme vlastním očím.

Tradiční zapálení velkého táborového ohně a zpěv vedoucích pomyslné táborové hymny „Přátelé zeleného údolí“ ukončilo krásných čtrnáct dní na táboře Rychlých šípů. Nikdo si nic neudělal – tedy až na zhruba sedmdesát klíšťat, několik odřenin a pár hřebíků v nohou, počasí skvělé, jídlo ještě lepší, mladí, krásní a chytří vedoucí, nadšené a her chtivé děti… no prostě už se těšíme na příští rok.

Tonda Čárlí Bartošík alias Bohouš Bratrstvo kočičí pracky

 

Tábor Rychlých šípů v ČRo Olomouc si můžete poslechnout zde.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů