Tyršova 360, Němčice nad Hanou 606 569 277 info@svcorion.cz
ORION - Středisko volného času Němčice nad Hanou, příspěvková organizace
Měníme dětské sny
ve skutečnost

Vyhledat v textu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
Karnevalová procházka
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4
Pololetky - Bruslení ve Vyškově
Pololetky - PIZZA
5 6
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Táborové zprávičky > Konec loupežníků v Čechách

Konec loupežníků v ČecháchKonec loupežníků v Čechách……

 

Takové bylo motto letního dětského tábora, který proběhl v polovině července v nejkrásnější oblasti naší vlasti v Českém ráji.

28 malých loupežníků odhodlaných pomoci jičínského knížepána a celou řadu dalších loupežníků -Babinského, Ronju a Birka, Sarka Farku, starého Lotranda se vydalo na svou nelehkou pouť v neděli 13.července. I když cesta vlakem byla neuvěřitelně dlouhá, přesto jsme jí v pohodě zvládli a dvě hodiny po obědě již byli na místě - v Mladějově v Čechách, což je malá vesnička a jak uvádí průvodce, vstupní brána do Českého ráje.

Naší malá pomocníci se s vervou vrhli do překonávání překážek, které jim s radostí a škodolibostí připravili staří a zkušení lotři. Každému se sice vždy nedařilo úkol splnit na výbornou, ale přesto postupně byli lotři přemoženi a Rumcajs se svou rodinou může dál v lese Řáholci v klidu a míru přebývat.

Program plný her a soutěží byl zpestřen celou řadou výletů. V nedaleké Sobotce jsme navštívili zámek Humprecht. Celodenní výlet do Jičína byl zpestřen návštěvou muzea, ale ne ledajakého-bylo to muzeum, kde si mohly děti vše vyzkoušet na vlastní pěst.

,,Pro tu nádheru bych dal život“ tak to je výrok 9.letého Miry, když jsme se vyšplhali na Trosky a myslím si že není co dodat. Třešničkou na našem cestovatelském dortu byl celodenní výlet do Prachovských skal.

Co říci závěrem?

Děti výborné, vedoucí fantastičtí, úraz žádný, počasí vyhovující. Už teď se těšíme na příští rok, to bychom se chtěli podívat za humna-na jižní Moravu.

 

Lenka Králová, hlavní vedoucí

 

 

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů