Tyršova 360, Němčice nad Hanou 606 569 277 info@svcorion.cz
ORION - Středisko volného času Němčice nad Hanou, příspěvková organizace
Měníme dětské sny
ve skutečnost

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
ZOO Zlín s lampionem - výlet
17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27
Strašidlení 2021
Jablkobraní
28 29
Výlet do Vida sciencentrum Brno
30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Táborové zprávičky > Na „novou“ základnu se „starými“ pověstmi

Na „novou“ základnu se „starými“ pověstmiNa „novou“ základnu se „starými“ pověstmi.

Kladky Bělá 15. – 29. 8. 2009

Na nově zbudovanou základnu, kterou zničil v dubnu požár, se vydalo 30 dětí užít si posledních čtrnáct dní prázdnin ve stopách Aloise Jiráska a jeho Starých pověstí českých.

Oddíly se přeměnily na rody, vedoucí na vojvody a kněžny a celý tábor se proměnil ve slovanskou vesnici. Během čtrnácti dní, kdy děti měly spoustu her motivované známými i méně známými postavami z pověstí, jsme se podívali i třikrát do „města“ a to do Stražiska na koupáníčko, do Čech pod Kosířem, ve kterém jsme navštívili Hasičské muzeum a Muzeum kočárů a poté jsme přejeli do Náměště na Hané, kde nás na zámku přivítala pohádková prohlídka. Na posledním z výletů jsme si pak měli možnost prohlednout zámek a městečko Moravská Třebová.

Počasí nám celou dobu přálo a tak nic nebránilo aby Bivoj zdolal svého kance, děvčata prohrála svoji válku a Libuše založila město. No a když pak přes naši vesnici přešla Lucká válka, přišla doba křesťanská a s ní Cyril a Metoděj. A to byl již čas abychom tábor ukončili a těšili se na další rok. Naši radost z krásně prožitých čtrnácti dní zkazila pouze „naštěstí“ jedna zlomená ruka. Ale co! I naši hrdinové z pověstí museli leccos vydržet a tak i náš marod se mezi nás vrátil. A jaký byl hrdina!

No a zaplál poslední oheň, zazněla poslední táborová písnička, vytáhlo se poslední klíště a pak už jen balit a domů.

 

Tož bratři a sestry! Nezoufejte a netrapte se! Vždyť doba, kterou nás provázel bůh všech bohů Perun zůstane v našich srdcích navěky! Jděte a vyprávějte příběhy, jež se státi mohly a které jsme my, lidé čeští na Bělé zažili.

Perun! Perun! Perun!

 

 

 

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů