Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Akce > Táborové zprávičky > Cesta kolem světa za 80 dní - Strážnice

Cesta kolem světa za 80 dní - StrážniceCesta kolem světa za 80 dní

 

Je neděle 5. července a 37 malých cestovatelů vyráží na svou Cestu kolem světa. Na první pohled je poznat „staré mazáky“, kteří mají už nějaký ten tábor za sebou , a vystrašená očička těch nejmenších kteří se vydávají na tábor úplně poprvé. Na náměstí v Němčicích je potřeba nejdříve projít celní kontrolou, předložit Cestovní pasy, doplnit zásoby, projít a zkontrolovat povinnou a nezbytnou výbavu a pak nic nebrání tomu, abychom se „nalodili“ do autobusu a naše dobrodružná Cesta kolem světa mohla začít………

Dětem na pomoc přichází sir Willy Fog a společnými silami se pokusí přesvědčit a dokázat ctihodným lordům z Reformního klubu, že svět se skutečně dá objet za 80 dní. Cesta nejen začíná, ale i končí v Londýně. Vše bylo přesně naplánované, byl stanoven rozpis cesty, ale jak už to v životě chodí, nic není tak, jak si člověk stanoví. Během cesty se vyskytlo velké množství překážek, ale vždy si nějakým způsobem cestovatelé dokázali poradit, překážku zdolat a pokračovat v cestě. V Londýně byla tak strašná mlha, že se členové expedice poztráceli a museli se najít, jinak hrozilo, že nestihnou vlak do Itálie. V Itálii měli před naloděním chvíli čas, tak se mohli pokochat šikmou věží v Pizze. Zážitkem určitě zůstane návštěva egyptského tržiště, kde si mohli cestovatelé nejen koupit chybějící materiál, ale také měli možnost si vydělat nějaký ten penízek na další putování. Přes Indii, tam je nadchla meditace, Čínu,pak napříč Amerikou, přes Atlantik se naší cestovatelé čím dál rychleji přibližovali k cíli a odměna se stávala reálnou. Jak to celé dopadlo? Samozřejmě, jak to v pohádkách chodí – dobře. Všechny expedice se dostali do cíle, někteří to stihli v časovém limitu, někteří o malinko později, ale přesto všichni ve zdraví dorazili a náležitě byli odměněni.

A kde jsme se tak skvěle bavili? Letošní putování po krásách naší vlasti nás dovedlo na jižní Moravu a to přímo do Strážnice . Pro všechny členy expedice byl připraven zajímavý program nejen plný her a soutěží, ale také jsme stihli náležitě prozkoumat nejbližší okolí Strážnice. Na výlety jsme se vydávali skoro každý den . Zvládli jsme toho opravdu hodně – skanzen ve Strážnici, 400 let starý Pruškův mlýn, zámek v Miloticích, návštěvu železničního muzea, vyjížďku na drezinách, výlet lodí po Baťově kanále až k řece Moravě, ZOO v Hodoníně, muzeum dobývání nafty, solnou jeskyni, podívali jsme se také do vinných sklípků v Petrově-Plžích a díky výstupu na rozhlednu v Travičná, jsme měli celou oblast Slovácka jako na dlani.

10 nabitých dnů nám uteklo mezi prsty jako voda ,a než jsme se stačili trošku zaklimatizovat, už byl čas si zabalit , vyřídit lodní lístek a vrátit se domů.

Ve středu 15. července v 17,15 jsme všechny zdravé a pekelně unavené děti předali rodičům a slíbili si, že příště se opět vydáme za poznáním České republiky,tentokrát do jižních Čech.

Na závěr poděkování všem, kteří tu těžkou káru se mnou už táhnou nějaký ten pátek, a bez kterých bych tábor nemohla udělat.

Lenka

 

 

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů