Tyršova 360, Němčice nad Hanou 606 569 277 info@svcorion.cz
ORION - Středisko volného času Němčice nad Hanou, příspěvková organizace
Měníme dětské sny
ve skutečnost

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4
Čertoviny 2021 - ZRUŠENO!
5
Výtvarná dílna - Vánoční svíčka v hrníčku
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
Lukostřelecká Adventní trefa
19
Vánoční výlet do Babiččina údolí - ZRUŠENO!
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Táborové zprávičky > Rytíři ve Švábenicích

Rytíři ve ŠvábenicíchRytíři ve Švábenicích

Počátkem prázdnin se sešlo 24 dětí na myslivecké chatě ve Švábenicích, aby se zde pokoušelo získat nové rytířské ostruhy. Švábenská chata se proměnila na týden v Martinovu tvrz a celé její osazenstvo se snažilo chránit ji proti vpádům krvežíznivého Albrechta z Krvenos. Předlohou k této celotáborové hře se stal známý stejnojmenný seriál pro děti – Ať žijí rytíři.

                            

Během tábora se mladí rytíři a rytířky zúčastnili několika soubojů s Albrechtovými vojáky, lovení zvěře, rytířských turnajů, museli zvládnout několik tvrdých bitev o tvrz, noční výpravy do temných hvozdů a mnoho dalších táborových činností. Počasí nám přálo a tak jsme se mohli také vykoupat v místním bazénu pro otužilé. Jako středověká skupina jsme se vydali taktéž na návštěvu nedalekého panství v Chropyni, které nás nadchlo.

Na rozhodující velkou bitvu se všichni posilnili čarovnou vodou z nedaleké studánky Duchnovka. Albrecht a jeho vojáci pak neměli proti dětem z tvrze šanci. Na závěr čekalo na všechny jedno překvapení a to v podobě příjezdu královny, která všechny panoše a dívky pasovala do rytířského stavu. Všichni přežili táborový týden bez úhony i úrazu, ale plni domů a zážitků.

Tonda Bartošík

 

 

 

 

 

Malý táborový videopozdrav

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů